Linuo Turkey

.

Linuo’daki irtibatlarınız 

Linuo kendisini orta ölçekli bir girişim olarak tanımlar. Linuo Grup’un karakteristiği düz bir hiyerarşi ve kısa yoldan hızlı çözümlere dayanır. Müşterilerimiz bu tür çözümle günlük işlerinde esnekliğe önem verenlerdir, çünkü kontaklarının insan olarak bir ismi ve yüzü vardır. 

Gao Yuankun (*1958),
Linuo Grup Başkanı ve ana yatırımcısı

1981’de Yüksek Lisans diplomasını Shandong Üniversitesi’nden aldıktan sonra, Shandong Jinan Endüstrileri Tedarik ve Pazarlama Şirketi’nde satış ve pazarlama müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.1986-1992 yılları arasında, Shandong Lunan Medikal Cam Şirketi’nde yönetim müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. 1992-1994 arasında Shandong Medikal Makineleri Araştırma Enstitüsü’nün başkan vekilliği yapmıştır, ta ki 1994’te Linuo’ yu kurana kadar.

 

Gao Yuankun,Linuo Grup Başkanı

Gao Yuankun,Linuo Grup Başkanı

Bay Gao sürdürülebilir destekler ve risk bilinciyle gelişimler gösteren derneklerde aktif rol almaktadır, örneğin Shandong Jinan Sanayi ve Ticari Kuruluşu’nda yönetim kurulu üyeliği, yine Shandong Birleşik ve Özel Kuruluşu’nda yönetim kurulu üyeliği ve Jinan Politik Danışmanlık Komitesi’nde kurul vekilliğidir. Bu resimde Çin’in şu anki Başkan Yardımcısı’nın Linuo ‘yu ziyaretinde Gao Yuankun ve Xi Jinping birlikte görülmektedir(2008).Gao Yuankun’un Almanya ile yakın ilişkileri bulunmaktadır: İlk katılımını 1998’de Jena ‘de gerçekleştirmiştir. Linuo ve Ritter grubu ortak girişimi olarak, Alman Federal Yabancılar Bakanı Joschka Fischer solar kollektör üretim tesisini 2001’de açtı. Birçok toplum uzmanı kurum Gao Yuankun’u Çin’deki en etkili girişimciler listesine yazarlar. 

Ni Chao,Linuo Avrupa CEO’su

Ni Chao,Linuo Avrupa CEO’su

Ni Chao (*1957), 
Linuo Avrupa CEO’su

Mühendislik diplomasını Shandong Üniversitesi’nden aldıktan sonra cam endüstrisi üzerine firmalarda ve ilaç ve medikal teknolojileri üzerine bir Alman firma olan B.Braun Melsungen A.Ş.’de çalışmıştır. Bay Ni 1999 dan beri Linuo’dadır ve gerçek bir Linuo üstadıdır. Linuo-Paradigma arasındaki ortak girişimde Yönetim müdürü vekili olarak yıllarca çalıştıktan sonra, şu an orada denetim kurulunda bulunmaktadır. Ni Chao şu anda uluslararası departmanın tüm konularında Başkan Gao’yu temsil etmektedir. Bu vasıfla Linuo Grup Firmaları içerisinde, Shengiuan Ticaret ve Gelişim(Hong Kong),Linuo İthalat ve İhracat (Shanghai) ve Linuo Avrupa(Hamburg), yönetim müdürü olarak birçok pozisyonu üstlenmektedir,  


Ni Chao’ya kişisel olarak Nic[at]Linuo-Europe.de den ulaşabilirsiniz.


RobertLorenz,Linuo Avrupa GM’su

Robert Lorenz, Linuo Avrupa GM’su

Robert Lorenz (*1981), 
Linuo Avrupa GM’su (General Müdür)

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü'nde (KIT) endüstri mühendisliği eğitimi aldı. Singapur Ulusal Üniversitesi'nde araştırma konaklama ile hizmet yeniliği konusunda TU Berlin'de doktora. Dr. Lorenz, kimya, enerji, ulaştırma, medikal teknoloji ve bilişim ve telekomünikasyon sektörleri de dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde zengin deneyim biriktirmiştir. Çalışmalarında Çin ve Çin diline olan tutkusunu keşfetti. Robert Lorenz, Avrupa'daki Linuo Grubunu temsil eder ve özellikle Maliye, M & A, İş Geliştirme ve Strateji Geliştirme'den sorumludur.  


Robert Lorenz ile robertlorenz[at]linuo.com adresinden kişisel olarak iletişim kurabilirsiniz.


Linuo demektir?

Linuo’nu firma ismi 2 Çin karakterinden oluşmaktadır: Li için 力,bu işaretin anlamı “güç” demektir.Nuo için de 诺 ,”söz vermek” demektir. İki karakter yan yana geldiğinde “Lino” olarak adlandırılır ve “u” harfi vurgulandırılmaz.  Bu iki kelimenin anlamı, Linuo’nun felsefesini oluşturmaktadır: ”Söze duyulan güven”. Biz başarıyı söze duyulan güvenle ulaşabileceğimizi düşünüyoruz.  Linuo Grup Holding’in resmi logosu Çince ve Latince karakterlerden oluşmaktadır. Alt şirketlerimiz, Linuo Avrupa gibi, kökenlerini ve hikâyelerini bizden alan şirketler kendi Logolarını kullanmaktadırlar

Bilgi: Bazı çeviri Programları İngilizceden çevrildiğinde Marino veya Connaught diye çevirmektedir. Bu çeviri bile çincede eşleşmemektedir ve bazı karışıklıklara yol açmaktadır.  Bu yüzden “Google” üzerinden çeviri yapınız

Kısa bir Not:

Bir Avupalı olarak bazen “çin ismi” güvensizlik doğurabilir. Burada sorulması gereken şey soy isim nedir? – çok basit bir örnek ile cevaplayabiliriz. Şu Çin Genel Sekreteri Xi Jinping. Xi soy adıdır ve Jinping de ismidir. Yani Çin’de soyadlar öne gelmektedir. Linuo kurucu başkanının adı da Gao Yuankun’ dur. Yanı Avrupa Literatürüne göre Bay Gao olarak söylenir. Avrupa Literatürü’nde Ni Chao da Bay Ni olarak söylenir.